Easter Card Exchange

Οι μαθητές της Ε τάξης του σχολείου μας ανταποκρίθηκαν με μεγάλη χαρά και προθυμία στην πρόσκληση του Συλλόγου Καθηγητών Αγγλικής Γλώσσας Ν.Σερρων TEUM για ανταλλαγή Πασχαλινών καρτών και ευχών στην Αγγλική Γλώσσα μεταξύ σχολείων Α/θμιας Εκπ/σης Ν.Σερρων.

Οι μαθητές του σχολείου μας δημιούργησαν όμορφες Πασχαλινές κάρτες με την συνδρομή της εκπαιδευτικού Αγγλικής Γλώσσας Παπαθανασίου Αικατερίνης.Οι κάρτες του 1ου Δημοτικού Σχολείου Νιγρίτας είχαν αποδέκτες τους μαθητές του 17ου Δ.Σ Σερρών και οι μαθητές μας έλαβαν τις δικές τους Πασχαλινές κάρτες με μεγάλο ενθουσιασμό.
Σίγουρα οι δράσεις αυτού του είδους δημιουργούν δεσμούς σύσφιξης μεταξύ των σχολείων και των μαθητών.
Θερμές ευχαριστίες στον σύλλογο TEUM Ν.Σερρων για την υλοποίηση της δράσης,στον Διευθυντή του σχολείου μας κ. Στρίγκα Κων/νο,στην εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας Σαββόπουλου Χριστίνα και στην συνάδελφο του σχολείου μας Κούκλη Θάλεια για την βοήθεια της.
Happy Easter 🐰 🐰

20240427 223801